Wojtek Taras z Marcinem i Mariną Piotrowskimi włączyli się w organizację Polskiego Festiwalu w Irlandii. 5 października opowiedzą o Podkarpaciu, Roztoczu i Festiwalu Folkowisko irlandzkiej publiczności.

Ta trzytygodniowa impreza ma za zadanie przybliżyć Irlandczykom polską kulturę, historię, muzykę i zwyczaje, a zarazem zachęcić do wyprawy na wschód Polski. Przy współpracy Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego przygotowaliśmy multimedialną prezentację dotyczącą naszego regionu, którą zaprezentujemy w Muzeum hrabstwa Clare. Opowiemy o najważniejszych zabytkach, przyrodzie, tradycjach i kulturze Roztocza.

Podczas Festiwalu zaprezentowana zostanie również wystawa zdjęć powstałych podczas pleneru fotograficznego zorganizowanego na terenie gminy Cieszanów. Jest to owoc współpracy Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie ze Stowarzyszeniem Folkowisko i pracy sześciorga fotografów związanych z naszym regionem, do tej pory zdjęcia podróżowały po Polsce promując przyrodę i zabytki okolic Gorajca. Po raz pierwszy zdjęcia te zaprezentowane zostaną zagranicznej publiczności. Swoją podróż po Irlandii wystawa rozpocznie w Muzeum hrabstwa Clare, następnie zaprezentowana zostanie w nietypowych dla tego typu prezentacji miejscach: odwiedzi polski sklep, fabrykę Essilora i galerię sztuki.

Patronem medialnym naszej prezentacji został największy polonijny portal londynek.net
logo-londynek