2 maja o godzinie 12.00 w Lubaczowie (na Małym Targu, ul. Św. Anny) organizujemy folkowiskowy flash mob.

Czym takim jest flash mob? To ciągle nowe zjawisko w kulturze, które w ostatnim roku bardzo mocno zaistniał w internecie, jest formą spontanicznego teatru ulicznego, który stawia sobie za zadanie w pozytywny sposób zaskoczyć przypadkowych widzów. Uczestnicy skrzykują się na umówiony dzień  i godzinę poprzez portale społecznościowe, na przykład żeby wspólnie śpiewać lub tańczyć.

lubaczwww.youtube.com/watch?v=tU9Jr2xCB2g

Ponownie postanowiliśmy zabawić się ludową kulturą i zaprezentować ją w niekonwencjonalnym miejscu jakim jest targowisko miejskie, czyli miejscu gdzie miasto spotyka się ze wsią. Uważamy, że nadeszła już pora opuścić mury instytucji i tworzyć kulturę na ulicy, wśród ludzi. Edukujmy poprzez zabawę!

Zbieramy się o 12:00. O wyglądzie akcji przekonacie się na miejscu – jednak zapraszamy do założenia chociaż elementów strojów ludowych i, jako że 2 maja to Święto Flagi – zabranie ze sobą biało-czerwonych sztandarów. Nic więcej nie trzeba przygotowywać. Całość akcji taniec zostanie zarejestrowana przez Tomasza Rozmusa z Razmi Studio, dzięki czemu powstanie klip promujący nasz region, jako miejsce w którym tradycja łączy się z nowoczesnością.

Lubaczowski flash mob ma już swoją stronę na facebooku na której swoimi pomysłami wymieniają się uczestnicy happeningu. Obecnie poszukujemy samochodu marki „polonez”, który mógłby wjechać w finałowej scenie na targowisko.

Flash-mob ma za zadanie również pomóc w promocji imprezy „Kresowa Tradycja”, której jesteśmy współorganizatorami, a która rozpocznie się 2 maja o godzinie 15.00 w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej.