Zapraszamy na pierwszy organizowany przez Stowarzyszenie Folkowisko plener fotograficzny!

Plener jest otwarty, bezpłatny i każdy może się zgłosić. Oprócz 21 marca, kiedy to plener będzie połączony z przejściem trasy typowo leśnej, do ukrytych w lesie ciekawych miejsc, chętne osoby będą mogły dojechać na zachód słońca samochodem.

Dla tych, którzy będą mogli 21 marca (czwartek) od godziny 15:00 wyruszamy na piechotę z Horyńca do Nowin w kierunku Świątyni Słońca, w celu przywitania pierwszego dnia wiosny – zachodem słońca w tym miejscu. Jest to wyprawa dla osób, które nie boją się wracać kilka kilometrów lasem po zachodzie słońca! Zaznaczam to bardzo wyraźnie, bowiem same Nowiny Horynieckie są otoczone kilometrami lasów pooranych wąwozami i wysokimi pagórami w cieniu Góry Brusno. To informacja dla tych, co nie byli w Nowinach, mająca zobrazować okolicę, do której będziemy się udawać z Horyńca-Zdroju.

Właściwy otwarty plener zacznie się 22 marca w piątek. Także w sobotę będzie przebiegał na podobnych zasadach. Najpierw dla pieszych wyjście o godzinie 15:00 z Horyńca-Zdroju, by dotrzeć ponad godzinę przed zachodem słońca do Nowin Horynieckich. Dla tych, którzy nie chcą iść, a wolą samochodem dojechać do samych Nowin Horynieckich, zostanie niedługo ustalone miejsce, gdzie będzie można mnie złapać w Nowinach Horynieckich. Polecam jednak spacer!

Osoby z regionu, które znają okolicę, i mogą sobie pozwolić na dojazd codziennie samochodem, będą mieć ułatwione zadanie. Pojawią się na część foto-ekspedycji w Nowinach Horynieckich. Szczegóły będą uzgadniane indywidualnie z każdym zainteresowanym.

Osoby z dalszych miejsc, które zdecydują się na przyjazd, będą musiały znaleźć nocleg w Horyńcu, będzie to proste, bo Horyniec jest miejscowością turystyczno uzdrowiskową i posiada duży wybór noclegowy. Organizator pomoże w „odnalezieniu się” w Horyńcu. Osoby, które przyjadą, będą musiały ponieść koszty swojego noclegu i wyżywienia. Osoby przyjezdne będą pod specjalną opieką organizatora, nie muszą się obawiać, że będą miały problemy z ulokowaniem się i „przeżyciem”.

Proszę o kontakt mailem lub przez facebook:

grzegorzleslaw@gmail.com

www.facebook.com/ORBAD

Zainteresowani dostaną kontaktowy numer telefonu i jeżeli to będzie potrzebne, dodatkowe informacje. Nowe szczegóły będą się ukazywać sukcesywnie na facebooku i na tej stronie. 17 marca będę wymagał potwierdzenia chęci wzięcia udziału w plenerze. Zapraszam: Grzegorz Ciećka

Dla pokazania smaku zachodu słońca w Nowinach, zdjęcie lokalnego fotografa Tomasza Mielnika, który specjalizuje się w zdjęciach panoramicznych: www.lubaczow360.pl

Tomasz Mielnik