Tworzysz wyjątkowe rękodzieło? Zajmujesz się rzemiosłem, doskonaląc swoje umiejętności każdego dnia? A może aktywnie działasz w organizacji pozarządowej, która promuje kulturę lub dba o ochronę środowiska naturalnego? Jeśli tak, to Gorajecki Jarmark Cudów jest dla Ciebie idealnym miejscem do zaprezentowania swojej pracy i zaangażowania! Nie zwlekaj! Dołącz do nas już dziś i zapisz się na Gorajecki Jarmark Cudów! Zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja 2024 roku.

Gorajecki Jarmark Cudów od lat towarzyszy organizowanemu przez nasze Stowarzyszenie Festiwalowi Folkowisko i już na stałe wpisał się w jego klimat. Festiwalowi goście najczęściej szukają na nim folkowych ciuchów, etnicznej biżuterii, naturalnych kosmetyków. Zainteresowaniem cieszą się również instrumenty i… nakrycia głowy.

Od początku istnienia naszego Jarmarku dokładamy starań, aby był miejscem popularyzacji wszelkich przejawów kultury materialnej i niematerialnej regionu. Dbamy o podtrzymywanie i upowszechnianie na nim lokalnych tradycji. Nasze wydarzenie systematycznie zyskuje na znaczeniu, przyczyniając się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości oraz wspomagając gospodarczy rozwój regionu. Duży nacisk kładziemy też na niestandardowe formy edukacji artystycznej, które realizujemy poprzez organizację warsztatów i spotkań z Twórcami. Nasze wydarzenie staramy się organizować w duchu ekologii i poszanowania środowiska naturalnego.

Jeśli czujesz, że Twoja działalność wpisuje się w filozofię naszego Jarmarku Cudów – zapoznaj się z Regulaminem / Regulations / Статут i wyślij swoje zgłoszenie za pomocą ankiety > Formularz zgłoszeniowy / Submit an application / Заповніть анкету. Zgłoszenia chętnych przyjmujemy do 31 maja 2024. Potwierdzenia udziału postaramy się przesyłać na bieżąco, ale różne sprawy mogą wpłynąć na opóźnienia. Najpóźniej damy odpowiedź do dnia 11 czerwca.

Udział w Jarmarku Cudów jest odpłatny i w tym roku uczestnicy zobowiązani są do uiszczenia następujących opłat:
– stoisko w strefie rękodzieła i rzemiosła – karnet 249 zł + 10% wartości sprzedaży;
– stoisko w strefie NGO – nieodpłatnie, ale koniecznym warunkiem udziału jest przeprowadzenie warsztatów dla uczestników Festiwalu.
Przypominamy, że Wystawca, który wyrazi chęć przeprowadzenia nieodpłatnych warsztatów dla gości Festiwalu Folkowisko, może zostać zwolniony z całości lub części opłat.

Pytania prosimy kierować do Iwony Pawelec Burczaniuk, koordynatorki Jarmarku i Strefy Warsztatów, adres e-mail: jarmarkcudow.folkowisko@gmail.com, tel. 697 325 892.

Jeśli chcesz wziąć udział w Jarmarku jako wystawca gastronomiczny, skontaktuj się telefonicznie lub mailowo z koordynatorką.

 

Autor zdjęcia: Robert Kryla