Tworzysz rękodzieło? Zajmujesz się rzemiosłem? A może działasz w organizacji pozarządowej w sferze kultury lub ochrony środowiska naturalnego – zapraszamy do udziału w Gorajeckim Jarmarku Cudów! Zgłoszenia można przesyłać od dziś, wypełniając formularz zgłoszeniowy, znajdujący się poniżej. Czekamy na nie do 31 maja 2024 r.

Gorajecki Jarmark Cudów od lat towarzyszy organizowanemu przez nasze Stowarzyszenie Festiwalowi Folkowisko i już na stałe wpisał się w jego klimat. Festiwalowi goście najczęściej szukają na nim folkowych ciuchów, etnicznej biżuterii, naturalnych kosmetyków. Zainteresowaniem cieszą się również instrumenty i… nakrycia głowy.

Od początku istnienia naszego Jarmarku dokładamy starań, aby był miejscem popularyzacji wszelkich przejawów kultury materialnej i niematerialnej regionu. Dbamy o podtrzymywanie i upowszechnianie na nim lokalnych tradycji. Nasze wydarzenie systematycznie zyskuje na znaczeniu, przyczyniając się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości oraz wspomagając gospodarczy rozwój regionu. Duży nacisk kładziemy też na niestandardowe formy edukacji artystycznej, które realizujemy poprzez organizację warsztatów i spotkań z Twórcami. Nasze wydarzenie staramy się organizować w duchu ekologii i poszanowania środowiska naturalnego.

Jeśli czujesz, że Twoja działalność wpisuje się w filozofię naszego Jarmarku Cudów – zapoznaj się z Regulaminem / Regulations / Статут i wyślij swoje zgłoszenie za pomocą ankiety > Formularz zgłoszeniowy / Submit an application / Заповніть анкету. Zgłoszenia chętnych przyjmujemy do 31 maja 2024. Potwierdzenia udziału postaramy się przesyłać na bieżąco, ale różne sprawy mogą wpłynąć na opóźnienia. Najpóźniej damy odpowiedź do dnia 11 czerwca.

Udział w Jarmarku Cudów jest odpłatny i w tym roku uczestnicy zobowiązani są do uiszczenia następujących opłat:

– stoisko w strefie rękodzieła i rzemiosła – karnet 249 zł + 10% wartości sprzedaży;

– stoisko w strefie NGO – nieodpłatnie, ale koniecznym warunkiem udziału jest przeprowadzenie warsztatów dla uczestników Festiwalu.

Przypominamy, że Wystawca, który wyrazi chęć przeprowadzenia nieodpłatnych warsztatów dla gości Festiwalu Folkowisko, może zostać zwolniony z całości lub części opłat.

Pytania prosimy kierować do Iwony Pawelec Burczaniuk, koordynatorki Jarmarku i Strefy Warsztatów, adres e-mail: jarmarkcudow.folkowisko@gmail.com, tel. 697 325 892.

Jeśli chcesz wziąć udział w Jarmarku jako wystawca gastronomiczny, skontaktuj się telefonicznie lub mailowo z koordynatorką.

 

Autor zdjęcia: Robert Kryla