Ruszamy z POMOCĄ! 🇺🇦🇵🇱 Ekipa💪 Folkowisko Festiwal i Chutor Gorajec działa przy granicy. Jak? 1.🛻 Odbieramy z granicy 2. ⛺Nocujemy i karmimy w Chutorze Gorajec 3. 🚗Pomagamy w transporcie do Lublina, Warszawy i Krakowa. Jak ty możesz pomóc? 1. Pomóż finansowo🪙 (zrzutka na paliwo i wyżywienie) https://folkowisko.gorajec.info/wsparcie-dla-ukrainy/ lub przywieź jedzenie do Gorajca 2. Zaangażuj się w transport z granicy do Gorajca (Medyka, Budomierz, Hrebenne), lub z Gorajca w głąb kraju. POMAGAJMY na ile możemy! Solidarność naszą bronią!

Daria Alyoshkina jest artystką ze Lwowa. Wraz z mężem Gordiyem i trójką dzieci opuścili Lwów wraz z pierwszymi syrenami alarmowymi. Gordiy został na Ukrainie, Darii i dzieciakom udało przedostać się do Polski. Są już bezpieczni, myślami są jednak wciąż z tragicznymi wydarzeniami ostatnich dni. Proszą o pomoc na granicy. Nie bądźmy obojętni, pomagamy!

Jesteśmy stowarzyszeniem mówiącym o wielokulturowości, współpracy, porozumieniu i miłości stanowczo mówimy ❌ STOP WAR! Ponieważ Gorajec jest w bezpośrednim sąsiedztwie granicy z Ukrainą nasza EKIPA szykuje się do prowadzenia ewentualnych działań humanitarnych w strefie nadgranicznej.
🩸Co możemy zrobić teraz?
Skompletuj sprzęt medyczny (bandaże, opatrunki, opaski uciskowe), koce termiczne, namioty – wszystko to co może się przydać ofiarom wojny. Będzie na pewno nie jedna okazja by przekazać to potrzebującym. Spakuj w 📦 pudełka, kartony, worki. Chcemy zorganizować magazyn ze sprzętem pomocowym, żeby szybko dostarczyć potrzebującym. Więcej informacji niebawem.