Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na stałe wpisały się w krajowy kalendarz zimowych wydarzeń. Stowarzyszenie Folkowisko, po raz kolejny, włącza się w działania sztabu WOŚP Cieszanów. Na licytacje oddaliśmy wyprawę po Roztoczu z Marcinem Piotrowskim i Karnet nr 1 na Festiwal Folkowisko.

Rekordowa zbiórka w cieszanowskim sztabie

Niemalże miesiąc trwały licytacje oraz zbiórki do e-skarbonek wolontariuszy. Stowarzyszenie Folkowisko, jak co roku wystawiło wyprawę po Roztoczu z Marcinem Piotrowskim i Karnet nr 1 na Festiwal Folkowisko. W dzień finału, dwudziestego ósmego stycznia od wczesnych godzin porannych wolontariusze Orkiestry kwestowali w swoich miejscowościach. Po południu organizatorzy zaprosili uczestników do Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, gdzie od 16:00, między kulturalno-muzycznym programem, przeprowadzanie były licytacje. O co można było grać? Książki, płyty, gadżety WOŚP, vouchery na warsztaty oraz tradycyjnie serce od Jurka Pałczyńskiego.
Wyprawa po Roztoczu została wylicytowana za 280 złotych, Karnet nr 1 sprzedano za 594 zł, a nasz Wodzirej w swojej skarbonce zebrał ponad dwa tysiące złotych. Po podliczeniu wszystkich puszek, loterii i licytacji sztab cieszanowski może pochwalić się kwotą 21 796,94. złotych, dzięki czemu przebija swój zeszłoroczny rekord.

Wigilia Finału WOŚP w siedzibie Stowarzyszenia Folkowisko

Stowarzyszenie Folkowisko nie byłoby sobą, gdyby nie podeszło do organizacji wydarzenia po swojemu i z przytupem! W naszej siedzibie, w Chutorze Gorajec zorganizowaliśmy Wigilię Finału WOŚP. Dwudziestego siódmego stycznia, zabraliśmy ekipę na roztoczański rajd, od godziny 10:00 przemierzaliśmy okoliczne łąki i lasy. O godzinie 18:00 odpaliliśmy scenę, dosłownie, bo na sam początek zaprezentowała nam się grupa ogniowa Insomnia. Następnie koncert zespołu Navahe, podczas którego mogliśmy wylicytować, między innymi, festiwalowe kubki lub koszulki czy karnet na festiwal w Izbicy.

Graj z nami

Stowarzyszenie Folkowisko i Fundacja WOŚP to organizacje, które w ciągu roku przeprowadzają szereg różnorodnych działań i akcji. I choć są od siebie tak różne, łączą swoje siły właśnie podczas styczniowego Finału. Ty też możesz połączyć swoje siły z naszą organizacją. Obserwuj nasze media, aby być na bieżąco z naszymi działaniami i graj z nami podczas naszych wydarzeń!

Karolina Przesmycka