Stowarzyszenie Folkowisko we współpracy z Radiem Rzeszów zaprasza artystów inspirujących się muzyką pogranicza do udziału w Przeglądzie Zespołów Muzycznych im. Rafała Potockiego „Nowe Źródła”.

Nowe Źródła to przegląd twórców szeroko pojętej muzyki tradycyjnej, solowych i zawiązujących się w składy. Zapraszamy muzyków czerpiących natchnienie ze źródeł muzycznych terenów pogranicza polsko-ukraińskiego, polsko-białoruskiego, mile widziane elementy muzyki żydowskiej wpisujące się w tradycje regionu.

W ramach przeglądu zorganizowany zostanie ogólnopolski konkurs, którego zwycięzcy zagrają na Głównej Scenie Festiwalu Folkowisko, odbywającego się w Gorajcu w dniach 11-13 lipca. Organizatorami konkursu im. Rafała Potockiego, zmarłego w 2018 roku, wieloletniego redaktora Radia Rzeszów i przyjaciela Festiwalu Folkowisko, są Stowarzyszenie Animacji Kultury Pogranicza Folkowisko i Polskie Radio Rzeszów.

Chcę zagrać na Festiwalu

Pierwszym etapem Przeglądu będzie zebranie przez nas zgłoszeń. Zgłoszenia będą odbywać się on-line, jednym z jego obowiązkowych elementów powinien być link do amatorskiego materiału prezentującego twórczość muzyków.
Spośród nadesłanych nam zgłoszeń, komisja wybierze sześciu finalistów, którzy zagrają koncerty radiowe, w siedzibie Polskiego Radia Rzeszów. Wydarzenia te będą transmitowane na żywo na antenie radia. Ważne, aby artyści byli przygotowani na zagranie 50-minutowego koncertu.
Końcowy etap, to wyłonienie zwycięzców, czyli dwóch zespołów lub artystów solowych. Jeden ze zwycięzców zostanie wybrany przez powołaną komisję, natomiast drugiego wybierze publiczność internetowa. Zwycięzcy zostaną zaproszeni na Festiwal Folkowisko, gdzie zaprezentują swoją twórczość festiwalowej społeczności na Głównej Scenie.

Wszelkie informacje, daty konkursu oraz Formularz Zgłoszeniowy znajdują się w Regulaminie Przeglądu Nowe Źródła. Zgłoszenia przyjmujemy do 25 kwietnia włącznie.

Stowarzyszenie Folkowisko od lat wspiera młodych, i młodych duchem, muzyków oraz popularyzuje kulturę tradycyjną kraju i regionu. Chcesz nam pomóc? Wesprzyj nasze działania.

Karolina Przesmycka