Zapraszamy wszystkie prężnie działające organizacje* z województwa podkarpackiego do wzięcia udziału w I edycji projektu „Wiejscy Bohaterowie” organizowanego przez Stowarzyszenia Folkowisko w terminie od grudnia 2015 do lutego 2016 r.

wiejscy_bohaterwie_para500

*mogą być to też organizacje, które dopiero zaczynają i nie mają jeszcze wielkiego dorobku

IDEA

1. Jako Stowarzysznie Folkowisko chcielibyśmy zapoznać się z ciekawymi inicjatywami wokół wiejskości w naszym regionie i wypromować je. Zależy nam, aby o projektach i organizacjach dowiedziało się jak najwięcej osób nie tylko w woj. podkarpackim, ale i w całej Polsce.
2. Naszym celem jest zbudowanie sieci najciekawszych inicjatyw, których autorzy będą mogli czerpać od siebie nawzajem wiedzę i doświadczenia. Zależy nam na tworzeniu warunków współpracy na kolejne lata.
3. Chcielibyśmy pokazywać inicjatywy, które przybliżają działalność kulturową i życie na wsi. Przeciwstawiamy się w ten sposób wspólnie stereotypom pokazującym wieś jako miejsce braku i unieruchomienia.

DLA KOGO?

Zachęcamy do zgłaszania organizacje pozarządowe, inicjatywy nieformalne typu Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora, zespoły muzyczne i pojedynczych artystów/działaczy oraz instytucje kultury. Wymogiem jest, aby w działania wspomnianych organizacji były zaangażowane mieszkanki i mieszańcy wsi i/lub, aby dotyczyły one kultury wiejskiej.

CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO
1. Na początku będziemy przyjmować zgłoszenia oraz zbierać i wspólnie opracowywać materiały o najciekawszych działaniach.
2. Następnie będziemy publikować te materiały w Internecie oraz poprzez zaprzyjaźnione media w ramach „Miesiąca Aktywności Wiejskiej”
4. Powstaną także papierowe materiały graficzne przedstawiające daną organizację w wybranej formie (pocztówka, mapa lub kalendarz)
3. Wspólnie z najciekawszymi organizacjami i tymi, które mają największy potencjał zorganizujemy wspólnie trzy Wieczory Wiejskie.

JAKIE SĄ KORZYŚCI
– o twojej działalności dowie się dużo osób, dzięki bazie kontaktów Stowarzyszenia Folkowisko
– będziesz mógł zapoznać kolegów i koleżanki po fachu – dowiesz się jak działają inni 🙂
– jest szansa, że zostaniemy z Tobą na dobre i na złe 🙂
– włączysz się w budowanie pozytywnego wizerunku wsi i swojej okolicy – zachęcisz w ten sposób do działania tych, których do tej pory Ci się nie udało zachęcić
– a tak poza tym, któż nie chciałby zostać prawdziwym bohaterem?

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Prosimy o wypełnienie formularza dostępnego pod tym linkiem: kliknij tutaj

Działanie realizowane w ramach projektu Fundacji Humanity in Action Polska w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Młodych Dziennikarzy „Polis” pt. „Start-up! Laboratoria akcji i idei przeciw mowie nienawiści”
  Humanity in Action Polska_małeKoalicja Bez Nienawisci_małeSMD Polis_małe
Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.
EOG_małe